Pieslēgties

Diskusijas

Diskusiju sadaļā Jūs varat uzsākt diskusiju par Jums interesējošu jautājumu, kā arī Jūs varat piedalīties citu lietotāju sāktajās diskusijās. Diskusiju sadaļa aptver dažādu tēmu spektru un tajā ar informāciju dalās dažādās nozarēs strādājoši uzņēmēji.

Uzsākt jaunu diskusiju
13

Nemaksā uzņēmuma auto nodokli-jautājums grāmatvežiem!

Nesen sastapu kolēģi, kuram ir uzņēmuma auto, bet nodokli viņš nemaksā, jo tehniskās apliecības sadaļā "Turētājs" ir minēts viņa vārds un uzvārds un viņš ir vienīgais šī auto lietotājs. Īpašnieks ir SIA, bet turētājs SIA īpašnieks, kas arī brauc ar to auto.
Vieni saka ka tā nedrīkst, otri saka ka drīkst!
Kas notiek? : )

Diskusiju uzsāka pārstāvis/-e
no AIPLIGHTS, SIA
pirms 4 gadiem
pārstāvis/-e
no AK Systems, SIA
pirms 4 gadiem

Labs jautājums, jāgaida kāda grāmatveža atbilde!

pārstāvis/-e
no Aktīvs Plus 1, SIA
pirms 4 gadiem

Tā var darīt, kamēr nav bijusi VID pārbaude.:)
Ja turētājs ir fiziska persona, tātad arī lietot drīkst fiziskā persona nevis uzņēmums, tas nozīmē, ka jābūt nomas līgumam, ka automašīna tiek iznomāta un fiziskā persona maksā nomas maksu un attiecīgi arī pati sedz degvielas izdevumus.

pārstāvis/-e
no Consulting Pro, SIA
pirms 4 gadiem

Так делать конечно же можно, только это вовсе не освобождает от налога. Могу долго говорить о тонкостях налогообложения транспорта предприятий, но в целом за все легковые машины которые используют в хозяйственной деятельности платиться налог, независимо не от чего! НО есть только одно исключение - если машина арендована у физического лица и используется менее 15 дней в месяц.

pārstāvis/-e
no VPR, SIA
pirms 4 gadiem

Ja uzņēmumam piederošai automašīnai reģistrācijas apliecībā norāda turētāju, tas automātiski nozīmē to, ka automašīna tiek ilgtermiņā iznomāta turētājam un tiek aprēķināta nomas maksa. VID pārbaudes gadījumā visdrīzāk tiks aprēķināta nomas maksa pēc tirgus cenas par katru dienu, kad fiziskā persona ir bijusi reģistrēta kā turētājs, kā arī attiecīgi tiks aprēķināti visi nodokļi (PVN, UIN) par iepriekšējiem periodiem. Pēc manām domām, tas var izmaksāt krietni dārgāk par Uzņēmuma vieglo transportlīdzekļa nodokli.

pārstāvis/-e
no AIPLIGHTS, SIA
pirms 4 gadiem

Tātad, šajā gadījumā vienkāršāk būtu noformēt nomas līgumu kur firmas īpašnieks iznomā savai firmai uzņēmuma automašīnu. Tas nozīmē, ka firmas īpašnieks ieskaita naudu no sava privātā konta savā uzņēmuma kontā? Iznāk, ka šis ir izdevīgāks darījums jo tiek samaksāts vienīgi PVN valstij. Kā tur īsti ir?

pārstāvis/-e
no Izdevumi, SIA
pirms 4 gadiem

Tagad jau modē ir otrādi: Uzņēmuma īpašnieks pārraksta firmas auto uz sevi, pēc tam iznomā to firmai un VID reģistrējas kā vienkāršā IIN maksātājs un maksā 10% no saņemtās summas.

pārstāvis/-e
no Pronext, SIA
pirms 4 gadiem

Vienkāršākais veids, lai nemaksātu nodokli ir pārformēt mašīnu un īpašnieku. Tad ar patapinājuma līgumu patapināt uzņēmumam. Ja mašīna tiek lietota līdz 15 dienām uzņēmuma vajadzībām (jāraksta ceļa zīmes un jāpiedomā pie tā ) tad nav jāmaksā nodoklis.
Citos visos gadījumos ir jāmaksā.
Tāda veidā, kā minēts - risinājums līdz laikam, kamēr būs kāda VID pārbaude.

pārstāvis/-e
no Pronext, SIA
pirms 4 gadiem

Vēl, kas patapinot mašīnu, nav nekur jāreģistrējas, kā IIN maksātājam un nav jāmaksā nodokļi no savas saimnieciskās darbības valstij.
Kā arī patapinājuma līgums pieļauj veikt sīkos remontus utt uz uzņēmuma rēķina.

pārstāvis/-e
no Radako, SIA
pirms 4 gadiem

Ramona, ko nozīmē līdz 15 dienām? Tas ir 15 dienas mēnesī, vai 15 dienas viena patapinājuma ietvaros? Mans jautājums ir kā jāformē patapinājuma līgums - vai tas drīkst būt īslaicīgs, jeb drīkst būt ģenerāls (piem. uz gadu), nepārsniedzot kaut kādus nosacījumus?

pārstāvis/-e
no Poss.Lv, SIA
pirms 4 gadiem

Lidz 1. tematiskajai parbaudei ligums var but dajebkads. Ja lasa likumu tad gadijuma ja patapinajums ir isaks ka 15 dienas menesi, tad nodokli nemaksa. Bet ka to interprete VID!?

pārstāvis/-e
no VPR, SIA
pirms 4 gadiem

Ja automašīna ir uzņēmuma īpašumā, tad manuprāt lētāk ir maksāt Uzņēmuma vieglā transportlīdzekļa nodokli, nekā reģistrēt uz turētāju (nemaksāt UVTN) un pie VID pārbaudes riskēt ar vairāku tūkstošu euro uzrēķinu. Bet otra iespēja ir, ja uzņēmums automašīnu pārdod fiziskai personai un tā patapina automašīnu uzņēmumam, tad ja automašīna tiek lietota līdz 15 dienām mēnesī nemaksā neko, bet ja vairāk par 15 dienām, tad maksā šo pašu Uzņēmuma vieglo transportlīdzekļa nodokli.

pārstāvis/-e
no Pronext, SIA
pirms 4 gadiem

15 dienas mēnesī, patapinājuma līguma ilgums var būt neierobežots

pārstāvis/-e
no 3A Birojs, SIA
pirms 2 gadiem

Bija identiska situācija! Auto īpašnieks firma bet turētājs fiziska persona. Rezultātā pēc VID pārbaudes vajadzēja samaksāt UVTN par visu periodu. Kopš reģistrācijas.

Pievienot komentāru

Reģistrēties Komentāru pievienošana ir pieejama tikai reģistrētiem lietotājiem

Piedalieties arī citās diskusijās:

Visas diskusijas